Yeni Normalleşme Düzeninde Sosyal Medya’nın Markalar Üzerindeki Etkisi.

Sosyal Medya sanatı gerçek bir tutku ve markanızın hikayesini dünyaya duyurmak için bir fırsat. Sosyal medya olmasaydı, dünyada çok iyi şeyler yapmak için bildiklerimizi müşterilerimizle ve toplumla kolayca paylaşamazdık.

Geçirdiğimiz tüm bu zor süreçten sonra, İç İşleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile birlikte 1 Haziran’dan itibaren her büyüklükteki işletme yeni normal düzen ile açılmaya başlıyor. Peki geçen pandemi sürecinden sonra markanız için sosyal medya sizin için neden önemli? Sosyal medyanın markanız için prosları neler?

1- Her büyüklükteki işletmeye, ürünlerinin görünürlüğünü artırmak ve taleplerini arttırmak için yaptıklarını her zaman, her yerde dünya ile paylaşma olanağı sağlar.

2- Bilginin ulaşılabilirliğini demokratikleştirir.

3- Etkiyi demokratikleştirir.

4- Topluluk oluşturmak ve bağlantıyı artırmak için aynı ilgi alanlarına sahip benzer düşüncelere sahip insanlarla bağlantı kurmaya yardımcı olur. Bunun tersinin de geçerli olduğunu biliyoruz.

5- Refah duygusunu teşvik eder, kendini ifade etmeyi teşvik eder. İş açısından markanızı kişiselleştirmenize ve kitlenizle doğrudan bağlantı kurmanıza olanak tanır.

6- Coğrafi sınırların aşılmasına yardımcı olur. İstediğiniz zaman  dünyanın her köşesinden insanlarla tanışma ve hatta birlikte çalışma imkanı sunar.

7- Yaratıcılık ve merak akışını besler. Yaratıcı fikirlerin kilidini açar.

8- Mikro niş haberlerin ve reklamların hızını artırır, böylece ilgimizi neyin tetiklediğini daha muhtemel ve daha sık görebiliriz.